October 17 Batavia Meet

Primary-Girls 1500 meter

Place

Time

 

Team

1

6.37

Alansari

Isabella

Elgin I

2

6.41

Porter

Sydney

Elgin I

3

6.45

Quinones

Frieda

Elgin II

4

6.51

Zaluckyj

Olivia

Rockford

5

6.55

Villarreal

Destiny

Elgin I

6

6.56

Goman

Hailey

Rockford

7

7.02

Oury

Stella

Elgin I

8

7.09

Stille

Bennett

Belvidere

9

7.15

Galvan

Karina

Elgin II

10

7.22

Robles

Crystal

Belvidere

11

7.25

Salcedo

Yulissa

Elgin II

12

7.28

Ellis

Gabby

Belvidere

13

7.33

Villarreal

Isabelle

Elgin II

14

7.45

Davis

Gabrielle

Elgin III

15

7.49

Colson

Becca

Belvidere

16

8.00

Barrowman

Yvonne

Batavia

17

8.04

Perez

Kasandra

Elgin III

18

8.06

Long

Jenna

Batavia

19

8.10

Konopka

Haley

Belvidere

20

8.15

Larson

Abby

Batavia

21

8.16

Long

Cate

Batavia

22

8.34

Cephus

Mercedes

Illinois Gold

23

8.36

Zagorski

Natalie

Batavia

24

9.05

Stille

Dallyn

Belvidere

25

9.09

Larson

Katie

Belvidere

26

9.24

Shearer

Hadassah

Lightning

27

9.44

Underhill

Hannah

Rockford

28

9.47

Galvan

Nadia

Elgin III

29

9.50

Delgado

Andrea

Elgin III

30

10.12

Serrano

Aliana

Elgin III

31

10.36

Bush

Layla

Zephyrs

32

13.03

Davis

Eva

Elgin III

Team Score

 

 

 

Elgin I

1+2+5

8

 

Elgin II

3+9+11

23

 

Belvidere

8+10+12

30

 

Rockford

4+6+25

35

 

Batavia

16+18+20

54

 

Elgin III

14+17+26

57

 

 

Primary-Boys 1500 meter

Place

Time

 

Team

1

6.05

Miller

Cole

Belvidere

2

6.10

Williams

Daniel

Elgin I

3

6.13

Volk

Andy

Rockford

4

6.16

James

Jack

Unattached

5

6.29

Lorenz

Justin

Batavia

6

6.47

Orozco

Juan

Illinois Gold

7

6.48

Aguire

Getsemani

Elgin I

8

6.49

Gollwitzer

Jarod

Batavia

9

6.50.3

Houzenga

Jacob

Belvidere

10

6.50.7

Delgado

Enrique

Elgin II

11

6.50.9

Cisneros

Giovanni

Elgin II

12

6.51

Turner

Nathaniel

Rockford

13

6.56

Miranda

Carlos

Elgin I

14

6.59

Lopez

Emmanuel

Elgin I

15

7.00

Gustafson

Grant

Rockford

16

7.03

Kulisek

Zack

Batavia

17

7.11

Kulisek

Drew

Batavia

18

7.12

Zaluckyj

Hayden

Rockford

19

7.13

Valencia

Emmanuel

Elgin II

20

7.26

Miranda

Joaquin

Elgin II

21

7.28

Valencia

Josue

Elgin II

22

7.35

Valdez

Chris

Belvidere

23

7.36

Hunter

Owin

Belvidere

24

7.47

Hartle

Ian

Rockford

25

7.59

Burke

Colin

Batavia

26

8.01

Bathje

Jack

Rockford

27

8.29

Gibbons

Jo-Jo

Rockford

28

8.33

Bathje

Ben

Rockford

29

8.48

Huber

William

Batavia

30

8.51

Merrill

Robert George

Batavia

31

9.29.2

Oliveri

Sam

Rockford

32

9.29.6

Lynch

Michael

Rockford

33

9.39

Long

JT

Batavia

34

9.41

Hillman

Kevin

Rockford

35

9.57

Smith

Adam

Batavia

36

11.01

Roberson

Max

Illinois Gold

37

11.50

Orozco

Jeremia

Illinois Gold

Team Score

 

 

 

Elgin I

2+6+12

20

 

Batavia

4+7+15

26

 

Rockford

3+11+14

28

 

Belvidere

1+8+21

30

 

Elgin II

9+10+18

37

 

Illinois Gold

5+35+36

76

 

 

Bantam - Girls - 3000 meter

Place

Time

 

Team

1

13:16

Toussiant

Laureen

Elgin

2

13.19

Oury

Sophia

Elgin

3

13.33

Stephens

Emma

Batavia

4

13.58

Miller

Kathryn

Rockford

5

14.05

Movena

Kasey

Elgin

6

14.07

Acuna

Jasmine

Elgin

7

14.51

McMichael

Lauren

Rockford

8

15.32

Durham

Jesseca

Rockford

9

16.18

Gustafson

Maddie

Rockford

10

16.28

Robinson

Sarah

Lightning

11

16.33

Tinajero

Daria

Elgin

12

16.58

Shearer

Deborah

Lightning

13

17.03

Konopka

Bonnie

Belvidere

14

17.08

Bloom

Eva

Rockford

15

17.48

Haupt

Gabby

Belvidere

16

17.52

Borkowicz

Briane

Batavia

17

17.57

Arguello

Andrea

Belvidere

18

18.33

Jaycox

Isabella Doll

Rockford

19

18.38

Warcup

Alyssa

Batavia

20

18.45

Arguello

Jasmine

Belvidere

21

18.48

Oliveri

Siena

Rockford

22

19.21

Fisher

Haleigh

Belvidere

Team Score

 

 

 

Elgin

1+2+4+5+9

21

 

Rockford

3+6+7+8+10

34

 

 

Bantam - Boys  - 3000 meter

Place

Time

 

Team

1

11.51

Oury

Jake

Elgin

2

12:35

Harper

Franciso

Elgin

3

12.38

Kulisek

Noah

Batavia

4

12.43

Martocci

Jacob

Belvidere

5

12.45

Porras

Jonathan

Elgin

6

12.49

Ramirez

Victor

Elgin

7

12.54

Santiago

Edgar

Elgin

8

13.01

Ellingson

Jared

Belvidere

9

13.07

Schwartz

Matthew

Belvidere

10

13.10

Davis

Adam

Elgin

11

13.17.1

Perez

Hector

Elgin

12

13.17.4

Houzenga

Andrew

Belvidere

13

13.18

Durham

Tyler

Rockford

14

13.39

Bojanowski

Scott

Batavia

15

13.42

Mahaz

Alex

St. Catherine

16

13.51

Crull

Joshua

Rockford

17

13.58

Kmiec

Brad

Batavia

18

14.00

Fritz

Andrew

Lightning

19

14.01

Lynch

Matthew

Rockford

20

14.04

McMichael

Dan

Rockford

21

14.20

Colson

Jake

Belvidere

22

14.25

Lascola

Wil

Belvidere

23

14.30

Ciabatti

Jacob

Rockford

24

14.34

Black

Pierre Andre

Elgin

25

15.08

Bathje

Cole

Rockford

26

15.31

Turner

Lucas

Rockford

27

15.47

Hunter

Noah

Belvidere

28

15.53

Gonzalez

Jesus

Elgin

29

16.09

Goodwin

Denzel

Elgin

30

16.16

Sible

Alec

Batavia

31

17.07

McNeil

Dane

Belvidere

32

17.45.2

Toussaint

Pierre

Elgin

33

17.45.8

Sible

Yuri

Batavia

Team Score

 

 

 

Elgin

1+2+5+6+7

21

 

Belvidere

4+8+9+12+19

52

 

Rockford

13+15+17+18+21

84

 

Batavia

3+14+16+28+31

92

 

               

 

Midget Girls - 3000 meter

Place

Time

 

Team

1

11.51

Lipa

Diane

Lighting

2

11:58

Aguirre

Alondra

Elgin

3

12.29

Fritz

Shelby

Lightning

4

13.14

Schwartz

Monica

Belvidere

5

13.16

Gonzalez

Yesenia

Elgin

6

13.17.2

Walsh

Sarah

St. Catherine

7

13.17.5

Lorenz

Alex

Batavia

8

13.24

Berry

Bridget

Lightning

9

13.27

Gollwitzer

Miranda

Batavia

10

13.29

Ferguson

Janelle

Rockford

11

13.31

Orozco

Daliha

Elgin

12

13.37

Romay

Bianca

Lightning

13

13.41

Porter

Casey

Elgin

14

13.47

Santiago

Solimar

Elgin

15

13.53

Cisneros

Anali

Elgin

16

13.59

Himmel

Margaret

Elgin

17

14.08

Fritz

Kayla

Belvidere

18

14.09

Cisneros

Nayeli

Elgin

19

14.15

Cowan

Claire

Belvidere

20

15.00

Alzehrani

Leila

Elgin

21

15.06

Miller

Felicia

Belvidere

22

15.08

Shearer

Hannah

Lightning

23

15.37

Obendorf

Amy

Lightning

24

15.42

Langan

Tessa

Lightning

25

15.43

Niedert

Esther

Lightning

26

15.59

Hillman

Kaitlyn

Rockford

27

16.13

Cephus

Alexis

Illinois Gold

28

16.37

Vargas

Karen

Elgin

29

16.47

Turner

Madison

Rockford

30

16.52

Michalski

Allison

St. Catherine

31

17.40

Roberson

Chassie

Illinois Gold

32

17.50

Avendano

Chasya

Elgin

33

17.51

Pfeiffle

Hannah

Rockford

34

18.28

Costello

Erica

St. Catherine

35

19.59

Grant

Kimberly

St. Catherine

36

27.33

Gordon

Erika

Illinois Gold

Team Score

 

 

 

Elgin

2+4+6+8+9

29

 

Lightning

1+3+5+7+14

30

 

               

 

Midget Boys - 3000 meter

Place

Time

 

Team

1

11.36

Oury

Max

Elgin

2

11:55

Barrowman

Andrew

Batavia

3

12.08

Alfaro

Cezar

Elgin

4

12.15

Seerup

Darren

Rockford

5

12.36

Ramirez

Juan

Elgin

6

12.51

Otte

Mike

Belvidere

7

13.15

Sanchez

Gary

Elgin

8

13.16

Ellis

Zack

Belvidere

9

13.24

Orozco

Xavier

Elgin

10

13.41

Hillman

Kyle

Rockford

11

14.19

Bush

Jairus

Zephyrs

12

14.32

Stuart

Elwood

St. Catherine

13

14.41

Bonanotte

Jacob

St. Catherine

14

14.46

Michaelski

Matt

St. Catherine

15

14.53

Pottorff

Christopher

St. Catherine

16

14.58

Winkler

Justin

St. Catherine

17

15.01

Kazmarski

Michael

Rockford

18

15.06

Danzl-Tauer

Matt

Belvidere

19

15.15

Scapino

Nicholas

Elgin

20

15.20

Volk

Ethan

Rockford

21

16.20

Reedy

Zack

St. Catherine

22

16.25

Cummings

Jonah

Rockford

23

16.26

Smith

Nathan

St. Catherine

Team Score

 

 

 

Elgin

1+2+4+5+6

18

 

St. Catherine

8+9+10+11+12

50

 

Rockford

3+7+13+15+17

55

 

 

Youth - Girls 4000 meter

Place

Time

 

Team

1

17:12

Staples

Samantha

Elgin

2

18.24

Lowery

Erica

Rockford

3

18.27

Ramirez

Judith

Elgin

4

18.38

Salcedo

Idalis

Elgin

5

18.47

Nieto

Elizabeth

Elgin

6

18.53

Bazigos

Stefania

Lightning

7

19.00

Schwartz

Becky

Belvidere

8

19.26

Kulisek

Kayla

Batavia

9

19.43

Denwood

Kayla

Naperville

10

20.00

Niedert

Elizabeth

Lightning

11

20.01

Moore

Cheyenne

Rockford

12

20.23

Davis

Hannah

St. Catherine

13

20.35

Lipa

Jenny

Lightning

14

21.02

Gillespie

Carley

Rockford

15

21.19

Benigiri

Samantha

St. Catherine

16

21.34

Polnow

Megan

Rockford

17

21.57

Pfeiffle

Sarah

Rockford

18

22.21

Lewis

April

Rockford

19

22.46

Acuna

Stephanie

Elgin

20

23.10

Gibson

Erin

Lightning

21

23.28

Michalski

Emily

St. Catherine

22

23.51

McConville

Katie

St. Catherine

23

24.09

Plomero

Rebecca

St. Catherine

24

24.30

Arendt

Gabrielle

Belvidere

Team Scoring

 

 

 

Elgin

1+3+4+5+13

26

 

Rockford

2+6+8+10+11

37

 

St. Catherine

7+9+14+15+16

61

 

 

Youth - Boys 4000 meters

Place

Time

 

Team

1

15:20

Hillman

Kenny

Rockford

2

15.43

Zabka

Mitchell

Batavia

3

15.45.7

Childs

Richard

Elgin

4

15.45.9

Singleton

Joseph

Lightning

5

16.10

Smith

Cameron

Rockford

6

16.16

Mancha

Emilio

Elgin

7

17.14

Gonzalez

Jose

Elgin

8

17.31

Pfeiffle

Joshua

Rockford

9

18.01

Cunningham

Alec

Batavia

10

18.36

Rowe

Donald

Lightning

11

18.57

Robinson

Preston

Zephyrs

12

19.04

Bruns

Alec

Lightning

13

19.51

Link

Connor

St. Catherine

14

21.00

McCue

Brady

Batavia

15

21.25

Robinson

Steve

Lightning

16

21.29

Cummings

Elijah

Rockford

17

21.33

Zarbock

Mike

St. Catherine